Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանի հրամանով օգոստոսի 19-ին Արմեն Գրիգորյանը նշանակվել է Պաշտպանի՝ զինծառայողների իրավունքների հարցերով տեղակալ:
Պաշտպանի աշխատակազմից հայտնում են, թե մինչ տեղակալ նշանակվելը Արմեն Գրիգորյանը զբաղեցրել է Պաշտպանի խորհրդականի, ապա Արագ արձագանքման վարչության պետի պաշտոնները:
Արմեն Գրիգորյանը սովորել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետում, այնուհետեւ ասպիրանտուրայում: 2014 թվականին պաշտպանել է իրավաբանական գիտությունների ոլորտում թեկնածուական ատենախոսություն:

Армен Григорян назначен новым заместителем омбудсмена Армении Карена Андреасяна.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в аппарате омбудсмена, до назначения заместителем Армен Григорян занимал должность советника Защитника прав человека, затем – начальника Управления быстрого реагирования.
Григорян учился на Юридическом факультете Ереванского государственного университета, затем – в аспирантуре. В 2014 году защитил кандидатскую диссертацию в сфере права. Григорян займет должность заместителя Андреасяна по вопросам прав военнослужащих.
Заметим, в последние месяцы офис омбудсмена провел ряд исследований о ситуации в Вооруженных силах и заявлял о необходимости сотрудничества с общественным сектором и Министерством обороны.