Կահիերում Հայաստանի դեսպանության ճշտված տվյալների համաձայն Եգիպտոսում ավտուբուսների վթարի հետեւանքով Հայաստանի քաղաքացիներ կամ հայեր չեն տուժել։ Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, Սինայի թերակղզու հարավում ավտոբուսների բախման հետեւանքով 25 մարդ է զոհվել, 50-ից ավելին վիրավորվել են:Վթարը տեղի է ունեցել կեսգիշերից անց՝ Շարմ էլ Շեյխ քաղաքից 50 կմ հարավ։ Երկու ավտոբուսների բախման հետեւանքով դրանցից մեկը շրջվել է։
Ըստ Reuters-ի՝ վթարի ենթարկված ավտոբուսներից մեկում Շարմ էլ Շեյխում հանգստացող զբոսաշրջիկներ են եղել։ Ըստ Եգիպտոսի առողջապահության նախարարության տվյալների՝ տուժածների շարքում կան ռուսաստանցիներ, Ուկրաինայի քաղաքացի, Սաուդյան Արաբիայի երկու հպատակ եւ Եմենի մեկ բնակիչ։ Բոլոր տուժածները տեղափոխվել են Շարմ էլ Շեյխի միջազգային հիվանդանոց։

Вследствие ДТП с участием автобусов в Египте граждане Армении или армяне не пострадали. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Министерства иностранных дел Армении со ссылкой на уточненные данные посольства Армении в Каире.
Как ранее сообщало Новости Армении – NEWS.am, в результате столкновения автобусов на юге Синайского полуострова погибли 35 человек, свыше 50 ранены. Авария произошла вскоре после полуночи на трассе в 50 километрах к югу от курорта Шарм-эш-Шейх. В результате столкновения двух автобусов один из них перевернулся.
По информации Reuters, один из попавших в ДТП автобусов вез туристов, отдыхавших на курорте Шарм-эш-Шейх. Среди пострадавших, по данным Министерства здравоохранения Египта, россияне, гражданка Украины, двое  подданных Саудовской Аравии и один житель Йемена. Все пострадавшие доставлены в международный госпиталь в Шарм-эш-Шейхе.