ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը այսօր՝ սեպտեմբերի 22-ին կազմել է 407.44 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.19 դրամով: Այդ մասին հայտնում են Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 523.72 դրամ (նվազել է 1.35 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 665.43 դրամ (նվազել է 2.96 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 10.55 դրամ (նվազել է 0.05 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների գները սահմանվել են՝ արծաթը՝ 241.69 դրամ, ոսկին՝ 15,978.11 դրամ, պլատինը՝ 17,605.73 դրամ:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում սեպտեմբերի 22-ին կատարվել է 1 մլն 600 հազար դոլարի առքուվաճառք։ Փակման գինը կազմել է 407.50 դրամ:

Курс доллара США в Армении 22 сентября составил 407,44 драма. За день он понизился на 0,19 драма. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Центрального банка Армении.
Курс евро составил 523,72 драма (понизился на 1,35 драма), британского фунта – 665,43 драма (понизился на 2,96 драма), а курс российского рубля – 10,55 драма (понизился на 0,05 драма).
Цены на драгметаллы установлены следующие: серебро – 241,69 драма за 1 грамм, золото – 15 978,11 драма ($39,25), платину – 17 605,73 драма.
22 сентября на фондовой бирже «Nasdaq OMX Armenia» состоялась купля-продажа 1 млн. 600 тысяч долларов США. Курс при закрытии составил 407,5 драма.