Հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղում աշխատանքներն ընթանում են ըստ ժամանակացույցի:
Տրանսպորտի եւ կապի նախարարությունից հայտնում են, թե Երեւան-Արարատ հատվածում բետոնափռումը կատարվում է աջ երթեւեկելի գոտում: Այդ հատվածի ամբողջական երկարությունը 19.5 կմ է: Ձախ կողմը բետոնապատված է ամբողջությամբ, իսկ աջ կողմում՝ 9.1 կմ-ն:
Երեւան-Աշտարակ հատվածում բետոնափռման աշխատանքներ ընթանում են ձախ երթեւեկելի գոտում: Աջ կողմը բետոնապատված է ամբողջությամբ, ձախ կողմում՝ 5.2կմ-ն:
Հողային աշխատանքներ եւ նոր ճանապարհի կառուցման աշխատանքներ են ընթանում նաեւ Աշտարակ-Թալին հատվածում: Այստեղ գործող ճանապարհը լայնացնելուց բացի, կատարվում են նաեւ 9 կմ շրջանցիկ հատվածի կառուցման աշխատանքներ: Կառուցվում են տարբեր բացվածքներով բետոնյա հեղեղատար կառուցվածքներ, տարբեր նշանակության անցումներ:

На автотрассе Север-Юг работы идут по графику.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства транспорта и связи, на отрезке Ереван-Арарат выполняется бетонирование правой проезжей части. Полная длина этого отрезка составляет 19,5 километров. Левая сторона полностью забетонирована, а на правой стороне забетонировано 9,1 километров.
На отрезке Ереван-Аштарак бетонируется левая проезжая часть. Правая сторона забетонирована полностью, на левой стороне забетонировано 5,2 километров.
Земельные работы и строительство новой дороги выполняются также на отрезке Аштарак-Талин. Здесь, кроме расширения действующей дороги, выполняются также строительные работы 9 километрового обходного отрезка.