Հայտնի աստղ Ջենիֆեր Լոպեսը չեղյալ է հայտարարել Կիպրոսի թուրքական հատվածում Cratos Premium հյուրանոցի բացման կապակցությամբ տեղի ունենալիք համերգը։
Ջենիֆերը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է. «Ջենիֆեր Լոպեսը երբեք չի աջակցի մարդու իրավունքները կոպտորեն խախտող պետությանը կամ ռեժիմին։ Կիպրոսի շուրջ արված ուսումնասիրություններից հետո այս որոշումն է կայացվել եւ արտացոլում է տարածաշրջանի քաղաքական իրականության նկատմամբ մեր զգայունությունը»։
Նշենք, որ Ջենիֆեր Լոպեսը Մարկ Էնթոնիի եւ երկու երեխաների հետ պետք է ժամաներ Կիպրոսի թուրքական հատված, եւ 3 օր մնար Cratos Premium հյուրանոցում, որտեղ նաեւ նշելու էր իր 41-ամյակը։

World-famous star Jennifer Lopez canceled a concert planned to be held the Turkish-occupied northern Cyprus at the opening of Cratos Premium Hotel.
The representatives of Jennifer Lopez say she would never back any state, country, institution or regime that was associated with any form of human rights abuse. After review of the Cyprus issue, the singer’s management decided to withdraw from the appearance. According to the representative, this decision reflects sensitivity to the political realities of the region.
Jennifer Lopez, her husband Marc Anthony and their two children were to arrive in northern Cyprus and stay at Cratos Premium Hotel for 3 days to mark her 41st birthday.