Իսպանիայի հարավում մեկ տոննա հաշիշ տեղափոխող ուղղաթիռ է կործանվել: Պատահարի արդյունքում 2 մարդ է մահացել:
Նախնական տվյալներով՝ կործանումը տեղի է ունեցել հունվարի 27-ին՝ էլեկտրափոխանցման գծի հիմնասյան հետ ուղղաթիռի բախման հետեւանքով:
Իսպանական Sur պարբերականը նշում է, որ չթույլատրված թռիչք իրականացնող ուղղաթիռը նկատվել է Իսպանիայի Քաղաքացիական գվարդիայի կողմից: Այն բռնելու նպատակով ուղարկվել են գերատեսչության ներկայացուցիչները, սակայն Մալագա նահանգի սահմանը հատելիս ուղղաթիռը անհետացել է տեսադաշտից: Մի քանի ժամ հայտնաբերվել է ուղղաթիռի բեկորները, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Նշվում է, որ ինքնաթիռի կործանման տեղը իր բարդ ռելիեֆի պատճառով հաճախ է օգտագործում թմրավաճառների կողմից՝ թմրանյութ տեղափոխելու նպատակով:

Вертолет с тонной гашиша разбился в муниципалитете Гаусин (провинция Малага) на юге Испании. В результате аварии погибли два человека, находившиеся на борту.
По предварительным данным, крушение произошло 27 января в результате столкновения вертолета с опорой линии электропередачи. Маршрут, по которому следовал вертолет, пока не установлен. Само воздушное судно сильно повреждено.
Испанское издание Sur отмечает, что вертолет, совершавший несанкционированный полет, был замечен Гражданской гвардией Испании. Для его перехвата были направлены представители ведомства, однако при пересечении границы провинции Малага вертолет внезапно пропал из виду. Его обломки были обнаружены спустя несколько часов, сообщает Lenta.ru.
Отмечается, что территория, где упал вертолет, из-за своего сложного рельефа часто используется наркоторговцами для транспортировки наркотиков.