«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ինչո՞ւ այդքան երկար տեւեց ՀՀԿ ԳՄ արտահերթ նիստը՝ հարցրինք ԳՄ ծերակույտին: «Շատ կարեւոր հարցեր էին քննարկվում, բոլորը հատ-հատ խոսեցին, անգամ Տարոն Մարգարյանը, որ սովորաբար չի խոսում»: Ի՞նչ թեմայով: «ՀՀԿ նախագահն ասաց, որ գնում ենք սահմանադրական բարեփոխումների, որ մենք այլոց հետ գործ չունենք, մենք ունենք մեր անելիքը, հետ չենք կանգնելու մեր ծրագրերից` որոշների պահանջներից ելնելով»:
Ըստ մեր զրուցակցի` ԳՄ-ն բուռն է անցել. երիտթեւի ներկայացուցիչները` Աշոտյան, Շարմազանով, Կարեն Ավագյան, խոսել են կոշտ դիրքերից, պահանջել «քաղաքական ցանկացած գործընթաց աղավաղող, կեղտոտող քաղաքական ուժի կամ ուժերի նկատմամբ ադեկվատ դրսեւորում հանդես բերել, տեղափոխվել ռացիոնալ դաշտ, էլ չասել` դե լավ, ի՞նչ է եղել` ԲՀԿ-ն է, էլի, մյուսն է, էն մեկն է»:
Առաջարկել են քաշել գիծ ու հասկանալ, թե «ով ում հետ է»: Վերջնական եզրահանգման չեն եկել, վճռականը կլինի հինգշաբթի՝ ՀՀԿ խորհրդինը:
Սերժ Սարգսյանը, ըստ մեր աղբյուրի, եղել է մտահոգ, անգամ զայրացած: Խոսել է նաեւ Հովիկ Աբրահամյանը, ով շատ վատ տրամադրություն է ունեցել, ժամանակ է ուզել «Գագոյի հետ մի անգամ էլ խոսալու համար» եւ ուղիղ հայտարարել է, որ այդ ամենի հետեւում Քոչարյանն է կանգնած»:

YEREVAN. – “Why did the ruling Republican Party of Armenia Supreme Body (RPA SB) special session take so long?”,  Hraparak asked an SB member, the daily reported.
‘“Many important matters were discussed; they all spoke one by one.’ On what topic? ‘The RPA Chairman [, President Serzh Sargsyan,] said we [, the RPA,] are heading to the constitutional reforms, we have no business with others, we have our things to do, [and] based on the demands of others, we will not stop our plans.’
“According to our interlocutor, the SB [meeting] was heated; representatives of the [party] youth wing spoke from a tougher stance.
“They suggested drawing a line and seeing ‘who is with whom.’ [But] they did not come to a final conclusion; the decisive [conclusion] will be on Thursday; that of the RPA Board.
“According to our source, Serzh Sargsyan was concerned, even angry. [RPA Vice-Chairman, PM] Hovik Abrahamyan, who had a very bad mood, also spoke [at the special party session],” Hraparak wrote.