Յունիբանկ ՓԲԸ-ն ընդլայնում է իր հաճախորդների հնարավորությունները եւ մասնավոր բանկինգի ոլորտում առաջարկում է անհատական սպասարկում` Unibank Privé: Հաճախորդների սպասարկումը կիրականացվի բարձր մակարդակի վրա` Երեւանի կենտրոնում գտնվող ժամանակակից, հարմարավետ գրասենյակում:
Բանկից հայտնում են, որ համապատասխան եկամտի մակարդակ եւ կարգավիճակ ունեցող հաճախորդներին Յունիբանկն առաջարկում է լիարժեք ֆինանսական լուծումներ, որոնք ներառում են կապիտալի կառավարման համակարգված մոտեցում, արդյունավետ ֆինանսական պլանավորում եւ ներդրումային ռազմավարության մշակում: Սպասարկման բոլոր փուլերում հաճախորդի հետ աշխատում է անհատական ֆինանսական մենեջերը, որը պատրաստ է աջակցություն ցուցաբերել ցանկացած հարցի դեպքում: Unibank Privé-ի հաճախորդը կարող է դիմել եւ հանդիպում  նշանակել անհատական մենեջերի հետ ցանկացած ժամանակ: Բոլոր գործարքների անվտանգությունն ու գաղտնիությունը երաշխավորվում են:
Հաճախորդը կարող է դառնալ Unibank Privé-ի մասնակից` ձեւակերպելով առնվազն 40 մլն ՀՀ դրամ գումարով կամ համարժեք արտարժույթով ավանդ կամ հաշվի չնվազող մնացորդ: Բանկի կողմից առաջարկվող ավանդներն առանձնանում են բարձր եկամտաբերությամբ անգամ տեղաբաշխման կարճ ժամկետի համար: Տոկոսադրույքները կազմում են մինչեւ 18% տարեկան, եթե գումարը ավանդադրվում է 91-365 օր ժամկետով:  Ավանդների պայմանները բավականին ճկուն են եւ հնարավորություն են տալիս ստանալու ոչ միայն բարձր տոկոսներ, այլ նաեւ արդյունավետ կառավարել խնայողությունները: Օրինակ, «Privé» ավանդը ձեւակերպելիս հաճախորդը կարող է համալրել կամ մասնակի ետ կանչել ավանդի գումարը, ընտրել տոկոսների հաշվեգրման տարբերակը: Եթե տոկոսագումարի տրամադրումը կատարվում է ժամկետի ավարտին, ապա ավանդատուին բանկն առաջարկում է հաճելի բոնուս` տոկոսադրույքի բարձրացում 0.5%-ի չափով:
VIP-հաճախորդներին բանկն առաջարկում է պրեմիում կարգի VISA Gold եւ Infinite բազմարժութային քարտեր, որոնք հնարավորություն են տալիս տնօրինել միջոցները ՀՀ դրամով, դոլարով, եվրոյով եւ ռուբլով միաժամանակ: Պրեմիում քարտերի հնարավորությունները ներառում են անհատական սպասարկում օրական 24 ժամ, բժշկական եւ իրավաբանական աջակցություն, ավիատոմսերի, հյուրանոցի ամրագրում, ապահովագրություն եւ կոնսյերժ ծառայություններ: Պրեմիում կարգի քարտապաններն ընտանիքի անդամների համար կարող են անվճար ձեւակերպել մինչեւ երեք քարտ` կցելով դրանք իրենց  հաշվին: VISA Infinite քարտապանին տրամադրվում է նաեւ ապահովագրություն, ճամփորդության հետ կապված  խորհրդատվություն, օգնություն փաստաթղթերի կորստի դեպքում, թռթիչքի հետաձգման ապահովագրություն եւ այլն:
Unibank Privé-ի բոլոր հաճախորդներին բանկն առաջարկում է օգտվել արտոնյալ առաջարկությունից` 10% զեղչ կոմիսիոն ծառայությունների համար տարեկան 500 000 ՀՀ դրամ գումարի դեպքում:
Բանկային ծառայությունների համալիր փաթեթից բացի, Unibank Privé-ի հաճախորդները ստանում են նաեւ լրացուցիչ հնարավորություններ: Օրինակ, Priority Pass քարտը մուտքի իրավունք է տալիս 120 երկրների օդանավակայանների 700 VIP-գոտիներ, հնարավորություն ընձեռելով հաճախորդին հարմարավետ սպասելու իր թռիչքին: Որակյալ եւ շահավետ ռոումինգի համար հաճախորդներին անվճար տրամադրվում է SIM-քարտ:
«Հայաստանի բանկային համակարգն իրեն դրսեւորել է որպես նոր, զարգացած միջազգային կենտրոն` վերհսկողության բարձր ստանդարտներով, որը հետաքրքրություն է առաջացնում օտարերկրյա հաճախորդների մոտ: ՀՀ բանկերի ընդհանուր ավանդային պորտֆելում ոչ ռեզիդենտների բաժինը գերազանցում է 20%-ը: Աճի միտում առավելապես նկատվում է Ռուսաստանի, Եվրամիության եւ Մերձավոր Արեւելքի երկրների հաճախորդների մոտ: Օրինակ, եվրոպական երկրներից ոչ ռեզիդենտ ֆիզիկական անձանց ավանդների բաժինը կազմում է մոտ 30%: Հաշվի առնելով այս ցուցանիշները եւ մեր VIP- հաճախորդների պահանջարկը, որոնք ցանկանում են ստանալ հարմարավետ եւ ապահով ֆինանսական ծառայություններ, Unibank Privé-ն ունի զարգացման մեծ հեռանկարներ», - ասում է Յունիբանկի Վարչության նախագահ Վարդան Աթայանն ու հավելել. «Այսօր խոշոր կապիտալի տերերին անհրաժեշտ է իրենց միջոցների գրագետ, մասնագիտական կառավարում եւ անհատական մոտեցում: Մենք պատրաստ ենք ներկայացնել ֆինանսական լուծումներ յուրաքանչյուր հաճախորդին, ֆինանսները նրանց համար դարձնելով առավել պարզ եւ հարմար»:

YEREVAN. – “Unibank” CJSC extends possibilities for its customers and offers individual service system in private banking sector - Unibank Privé. Customer service via Unibank Privé will be executed at the highest level in the modern, comfortable office located at the centre of Yerevan.
To customers with appropriate status and income level “Unibank” offers complex financial solutions which involve structured approach to capital management, effective financial planning, and development of optimal investment strategy. Throughout all the stages of service the customer will be supported by personal finance manager – experienced specialist ready to render assistance in any situation. Unibank Privé customer can contact and make appointment with personal manager at any time convenient for him. Confidentiality and security of all operations and guaranteed.
To join Unibank Privè one should place deposit or ensure minimum non-reducible balance to the sum of 40 million AMD or equivalent foreign currency.
Deposits offered by “Unibank” are notable for high profitability even for a short period of placement. The annual interest rate is up to 18% for deposits for 91-365 days. The terms of deposits are rather flexible and allow to have not only high interest but to effectively manage one’s savings as well. For example, deposit Privé has replenishment and partly recall options as well as interest payment options. If interest is paid at the end of the term the Bank offers pleasant bonus – increase of interest rate by 0.5%.
For VIP-customers the Bank also offers premium class multi-currency cards - VISA Gold or Infinite, which allow to manage one’s accounts in AMD, USD, EUR and RUR concurrently. The advantages of premium cards include 24-hour personal service, medical and legal support, hotel, airtickets reservation, car lease and concierge service. Holders of premium cards can free of charge have up to three additional cards to their account for family members. Limit is fixed per each card and all the additional cards include a row of advantages given to Unibank Privé customer.
For VISA Infinite, cardholder is also given insurance policy, consultation on travelling, assistance in case of loss or theft of documents, insurance of flight or baggage delay, medical and legal expenses.
For all Unibank Privé customers the Bank has prepared privileged personal proposal – possibility of making use of 10% discount for all the commission operations to the total sum of up to 500.000 AMD per year including transfers in foreign currency and operations with cash.
Besides the banking services complex Unibank Privé customers have also a number of additional possibilities and services. For example, Priority Pass card ensures access to 700 VIP-halls in the international airports of 120 countries of the world allowing customers to enjoy comfortable waiting halls irrespective of airticket class, airlines and without reservation. For ensuring fast and high-quality connection with relatives and business solutions the Bank grants customers tourism SIM-card for advantageous roaming.
“The banking system of Armenia has proved itself at the world market as new, developed international center with high-standard regulation and interesting for foreign customers. In the total deposit portfolio of RA banks the portion of non-residents exceeds 20%. The dynamics of deposits growth is mainly observed among customers from Russia and EU and the Near East countries. For example, the portion of non-resident physical persons’ deposits from the European countries exceeds 30%. Taking into account these indices and the needs of our VIP-customers which want to have comfortable and reliable financial service for the completion of their goals, the great potential and prospects of Unibank Privé are obvious”, said the Executive Board Chairman of “Unibank” Vardan Atayan. “Today owners of big capital need competent, professional management of their financial means and individual approach. We are ready to render exclusive financial solution to each customer making the finance world more simple and comfortable for them”.
“Unibank” has been at the market for more than 14 years and has proved itself a reliable partner for all customer segments and has won confidence of wide levels of the population. Study and adaptation of Private Banking international practice, availability of experienced professionals as well as strong partnership with the big banks and companies abroad have allowed “Unibank” to develop unique premium product. The bank will promote Unibank Privé via making trust relationship with customers, improving service quality and offering innovation products, new approaches and privileges