Հռոմի գլխավոր օդանավակայանը փակվել է՝ տերմինալում հրդեհի պատճառով, հաղորդում է «Ռեյթերս» գործակալությունը՝ վկայակոչելով պաշտոնական ներկայացուցիչներին:
Նշվում է, որ հրդեհն սկսվել է կեսգիշերի սահմաններում, Լեոնարդո դա Վինչիի անվան միջազգային օդանավակայանի ուղեբեռների պահման գոտու 3-րդ տերմինալում:
Հրշեջները հայտնել են, որ երեք մարդ է տուժել ծխից, բայց լուրջ վնասվածքներ ոչ ոք չի ստացել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Օդանավակայան են ժամանել 20 հրշեջ մեքենաներ: Օդանավակայան տանող մայրուղին փակվել է: Օդանավակայանը փակ կմնա մինչեւ ժամը 14.00-ն::

Главный аэропорт Рима закрыт из-за пожара в терминале, передает агентство Рейтер со ссылкой на официальных представителей.
Сообщается, что пожар начался в зоне хранения багажа терминала 3 международного аэропорта имени Леонардо да Винчи незадолго до полуночи. Пожарные сообщили, что три человека пострадали в результате вдыхания дыма, но серьезных травм никто не получил, передает РИА Новости.
К аэропорту прибыли порядка 20 пожарных машин. Автотрасса, ведущая к нему, перекрыта. По данным агентства, аэропорт может быть закрыт до 14.00 по местному времени.