Հայաստանում իրացվող Beeline Smart բրենդային սմարթֆոններում նաեւ հայերենով ծրագիր կա: Այս մասին մայիսի 19-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Հայաստանում «Բիլայն»-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline Smart-ում հավելվածներն անգլերենով եւ ռուսերենով են: Սակայն My Beeline-ը, որը բաժանորդին թույլ է տալիս կառավարել ծառայությունները, նաեւ հայերեն է «խոսում»:
«Դրա օգնությամբ կարելի է միացնել եւ անջատել ծառայությունները, ծանոթանալ մեր նորություններին: Այն մշակվել է հատուկ մեր հայ բաժանորդների համար, եւ մենք շարունակելու ենք զարգացնել մեր հայալեզու բովանդակությունը»,- հավելեց «Բիլայն»-ի տնօրենը:
«ԱրմենՏել»-ը (Beeline ապրանքանիշ) Հայաստանի խոշորագույն հեռահաղորդակցության օպերատորներից, հարկատուներից եւ գործատուներից մեկն է: Ընկերությունում շուրջ 2.500 մարդ է աշխատում: 2014 թվականին «ԱրմենՏել»-ի հարկերն ու պետական մյուս վճարումները շուրջ 14 մլրդ դրամ են կազմել:

На брендовых смартфонах Beeline Smart, реализуемых в Армении, есть и программа на армянском языке. Об этом заявил журналистам 19 мая гендиректор «Билайн» в Армении Андрей Пятахин.
Приложения на Beeline Smart установлены на английском и русском. Но апплет My Beeline, позволяющий абоненту управлять услугами, «говорит» и по-армянски. «Через него можно подключать и отключать услуги, знакомиться с нашими новостями. Он сделан специально для наших  армянских абонентов, и мы будем продолжать развитие армяноязычного контента», - добавил гендиректор «Билайн».
«АрменТел» (бренд Beeline, дочерняя компания ОАО «ВымпелКом») – один из крупнейших телекоммуникационных операторов, налогоплательщиков и работодателей Армении. В компании работает около 2,5 тыс человек. В 2014 г налоги и другие государственные выплаты «АрменТел»  составили около 14 млрд драмов.