Հայաստանի մարզերում հարկային տեսչությունները կհասցվեն Երեւանի մակարդակին։ Այս մասին հունիսի 2-ին լրագրողներին հայտարարեց ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը։
Հիմա ողջ Հայաստանում մնում է ավարտել մի քանի հարկային տեսչությունների վերանորոգումը՝ Կապանում, Էջմիածնում եւ Իջեւանում։ «Կարող եմ ասել, որ նրանք Երեւանի տեսչություններից  չեն տարբերվում ո՛չ պայմաններով, ո՛չ սարքավորումներով կամ կապի համակարգով»,- հայտարարեց նախարարը։
Խաչատրյանը նշեց, որ մարզային հարկային տեսչությունների վերազինման աշխատանքը շարունակվում է եւ կհասցվի ավարտին իր ժամկետում եւ բավարար որակով։

Налоговые инспекции в регионах Армении будут доведены до уровня ереванских. Об этом заявил журналистам 2 июня министр финансов Армении Гагик Хачатрян.
Сейчас по всей Армении осталось завершить ремонт нескольких налоговых инспекций – в Капане, Эчмиадзине и Иджеване. «Могу сказать, что они не отличаются от ереванских ни по интерьеру и условиям, ни по оснащению, приборам или системе связи », - заявил министр.
Работа по переоснащению региональных налоговых инспекций продолжится и будет доведена до конца в надлежащие сроки и в необходимом качестве, добавил Хачатрян.