Ռուսաստանի արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարարությունը ընդլայնել է այն ավտոմեքենաների ցանկը, որոնք հնարավոր կլինի ձեռք բերել արտոնյալ վարկավորման ծրագրով: Ցանկում կընդգրկվի Volkswagen Polo Sedan-ն ու Lada 2104-ը: Մինչ այսօր Volkswagen-ի ոչ մի մոդել չէր ընդգրկված այդ ցանկում: Հաղորդում է «Վեդոմոստին»:
Volkswagen Polo Sedan-ն, այսօր կարելի է ձեռք բերել 399 հազար ռուբլով (4,9 մլն դրամ), ասել է Ռուսաստանում Volkswagen-ի PR մենեջեր Անդրեյ Գորդասեւիչը: Նրա խոսքով, այդ մեքենայի նկատմամբ հետաքրքրությունն այնքան մեծ է, որ դժվար թե վաճառքի հետ կապված խնդիրներ ծագեն: Փոխարենը մեքենան ավելի մատչելի ու գրավիչ կդառնա մարդկանց համար: Գորդասեւիչը դժվարացել է ասել, թե արդյոք, Volkswagen-ի այլ մոդելներ ե՞ւս կընդգրկվեն այդ ցանկում:

Министерство промышленности и торговли Российской Федерации расширило перечень автомобилей, которые можно приобрести по программе льготного кредитования: список пополнится Volkswagen Polo Sedan российской сборки и Lada 2104 производства «ИжАвто». До сих пор ни одна модель Volkswagen в перечень не входила, отмечает газета «Ведомости».
Volkswagen Polo Sedan сегодня можно приобрести от 399 тысяч рублей, говорит PR-менеджер Volkswagen в России Андрей Гордасевич. По его словам, интерес сегодня к этому автомобилю настолько велик, что вряд ли с продажами возникнут какие-то вопросы, зато автомобиль станет доступнее и привлекательнее для клиентов. Войдут ли в ближайшее время в список другие модели Volkswagen, Гордасевич не смог сказать.