Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուն դեռեւս հնարավոր չի համարում Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության  հետ կոալիցիա կազմելու տարբերակը։ Այս մասին նա հայտարարել է կուսակցության ղեկավար Սելահաթին Դեմիրթաշի հետ ունեցած հանդիպման ավարտին։
«ԺԴԿ-ի հետ կոալիցիա կազմելը դեռեւս չի ուրվագծվում, բայց բանակցությունները կշարունակվեն։ Այդ կուսակցության 80 անդամ անցել են խորհրդարան, դա շանս է  եւ՛ ԺԴՊ-ի, եւ՛ Թուրքիայի համար»,- ասել է Դավութօղլուն Դեմիրթաշի հետ բանակցությունների ավարտին, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Վարչապետը կուսակցությանը կոչ է արել կողմնորոշվել Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության գրոհայինների մղած զինված պայքարի հարցում իրենց դիրքորոշման հարցում։

No coalition is possible yet, but the talks will continue, as 80 members of the party have been elected to the parliament, Ahmet Davutoglu said after a meeting with party's leader Selahattin Demirtas.
Turkey PM has urged the party to define their attitude towards the armed struggle that PKK continues in some provinces of the country and to make real moves on disarmament of PKK rebels.
“Our position is unchanged from the very beginning of the peace process: armed confrontation must be stopped,” Davutoglu said.