Սիսիանի բժշկական կենտրոնի ծննդաբերական բաժանմունքում անցած տարվա հոկտեմբերի 25-ին 28-ամյա Անի Դավթյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով նշանակվել է հանձնաժողովային դատաբժշկական փորձաքննություն: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին ՀՀ Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայությունից:
Նրանց խոսքով՝ փորձաքննության արդյունքները դեռևս չեն ստացվել: Քրեական գործով, այս պահի դրությամբ, որպես մեղադրյալ ներգրավված անձ չկա: Նախաքննությունը շարունակվում է:
Հիշեցնենք, որ ըստ Քննչական կոմիտեի մամուլի ծառայության՝ Անի Դավթյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել 2014թ.-ի հոկտեմբերի 24-ին ժամը 14:00-ի սահմաններում, պտղաջրերի էմբոլիա ախտորոշմամբ, մահացել հաջորդ օրը՝ հոկտեմբերի 25-ին, ժամը 22:05-ի սահմաններում։
Դեպքի առթիվ Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

По делу о гибели 28-летней роженицы в Сисиане назначена консилиумная судебно-медицинская экспертиза. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщили в пресс-службе Следственного комитета.
Согласно источнику, результаты экспертизы пока не получены. На данный момент обвиняемых по делу нет. Следствие продолжается.
Находящаяся на 24 неделе беременности Ани Давтян была доставлена в больницу днем 24 октября 2014 года. У женщины была диагностирована эмболия. Утром 25 октября у женщины произошел выкидыш, затем ей стало хуже. Вечером Ани скончалась. У погибшей женщины остался один ребенок.