«Լոս Անջելես Գելեքսի» ֆուտբոլային ակումբի անգլիացի կիսապաշտպան Դեւիդ Բեքհեմը հայտարարել է, որ շատ «սրտնեղած» ու «տարակուսած» է եղել, երբ իմացել է, որ իր ավագ քույրը, 38-ամյա Լինը նպաստի համար դիմել է պետությանը` ակնկալելով ամսական 184 ֆունտ սթերլինգ ստանալ:
Բեքհեմի խոսքով, ինքը փորձում է պարբերաբար օգնել քրոջը, որը երեք զավակների մայր է: Օրինակ` 12 տարի առաջ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին կիսապաշտպանը նրա համար 250 հազարանոց տուն է գնել Էսեքս կոմսությունում: Սակայն նրանց հարաբերությունները խիստ սառել են, երբ Բեքհեմն իմացել է, որ Լինի նախկին ամուսինը թմրավաճառ է, իսկ մի քանի գործարքներ էլ արել է հենց ֆուտբոլիստի նվիրած տանը, հաղորդում է Daily Mail-ը:

Английский полузащитник «Лос-Анджелес Гэлакси» Дэвид Бекхэм заявил, что был очень «расстроен» и «озадачен», когда узнал, что его старшая сестра, 38-летняя Линн, обратилась за помощью к государству, чтобы оно предоставило ей государственные пособия в размере £184 в месяц. Однако, по словам Бекхэма, он старается регулярно материально помогать своей родственнице, которая является матерью троих детей.
Например, 12 лет назад экс-полузащитник «Манчестер Юнайтед» купил ей за £250 тыс. дом в графстве Эссекс. Но отношения между ними сильно охладели после того, как Бекхэм узнал, что бывший муж Линн является торговцем наркотиков, а некоторые свои сделки он совершал в подаренном футболистом доме, сообщает Daily Mail.