Հայաստանն այսօր շատ ամուր եւ հզոր ձեռքերում է, եւ երկրի սահմանները պաշտպանված են թե զորքով, թե զենքով: Այս մասին այսօր, սեպտեմբերի 11–ին, Սրտաբանների եվրակովկասյան հինգերորդ համաժողովի բացման ժամանակ ասաց սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:
«Հայաստանը շատ ամուր եւ հզոր ձեռքերում է՝ հանձինս հայկական բանակի», - նշեց նախարարը:
Նախքան սրտաբանների եվրակովկասյան հինգերորդ համաժողովին գալը Հրանուշ Հակոբյանը եւ առողջապահության նախարար Արմեն Մուրադյանը այցելել էին Հայաստանում անցկացվող զորավարժությունները եւ, ինչպես նշեց սփյուռքի նախարարը, հնարավորություն ստացել տեսնել թե մարտական նոր տեխնիկան, եւ թե զինվորների վարժանքները. անկախ վարժությունների անվանումներից եւ տեսակներից, տղաները շատ լավ պատրաստվածություն էին ցուցաբերել:
«Մենք տեսանք բոլորովին նոր տեխնիկա, նոր զորքի եւ զենքի համադրություն: Մենք տեսանք մեր տղաների զորավարժանքը: Բոլոր կետերում մենք հաղթեցինք թշնամուն, եւ ես այսօր շատ ուրախ եմ, որ Հայաստանի սահմանները, Արցախի սահմանները եւ զենքով, եւ զորքով, եւ ոգով պաշտպանված են, որպեսզի եր սրտաբանները այսպիսի գեղեցիկ համաժողով անցկացնեն», - ասաց Հրանուշ Հակոբյանը:

YEREVAN. - Armenia is today in very strong and powerful hands, the country’s borders being protected both by troops and weapons, Armenia’s Diaspora Minister Hranush Hakobyan said today at the opening of the Fifth Euro Caucasian Congress of Cardiology.
Prior to attending the aforementioned congress, Hakobyan and Armenia’s Healthcare Minister Armen Muradyan visited the military exercises held in Armenia. According to Hakobyan, they had the opportunity to see both the new military equipment and the military trainings.
“We saw the combination of brand new equipment, new troops and weapons. We saw the military exercises of our boys. I’m very happy that the borders of Armenia and Artsakh are protected by weapons, troops and spirit so that our cardiologists can hold such a great Congress today,” Haobyan said.