ԱԺ պատգամավոր, ՀՀԿ խմբակցության անդամ Արտակ Զաքարյանը համոզված է, որ սահմանադրական փոփոխությունների դեմ պայքարող՝ «Ոչ»-ի ճակատի ուժերին ոչինչ չի հաջողվի:
«Նրանք ուզում են առաջնորդվել այն սկզբունքով, որ հասարակության մի մասը դժգոհ է եւ այն, ինչ առաջարկում է կառավարությունը, վատ է: Նրանց գործողությունները կառուցված են ոչ ռացիոնալ քայլերի վրա, ոչինչ չառաջարկող են: «Ոչ» նշանակում է մնալ նույն տեղում, ապագայում նույնպես բոլոր պրոբլեմները բարդել գործող համակարգի վրա»,- այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Արտակ Զաքարյանը:
Արտակ Զաքարյանի խոսքով՝ «Ոչ»-ի ճակատը քարոզարշավի ընթացքում մեկ ամիս շարունակ հասարակությանը նույն բանն է ասելու, այնինչ իրենք՝ «Այո»-ի ճակատը, մեծ ծավալի աշխատանք ունեն անելու, հասարկությանը իսկապես ասելիք ունեն:
Հիշեցնենք, որ սահմանադրական փոփոխությունների դեմ հանդես եկող ուժերի ձեւավորած «Ոչ»–ի ճակատը հոկտեմբերի 30-ին Երեւանում հանրահավաք անցկացրեց: Հանրահավաքին մասնակցում էին «Ոչ»-ի ճակատի անդամ «Չեք անցկացնի» նախաձեռնությունը, «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունը, Հիմնադիր խորհրդարանը:
Նշենք, որ «Ոչ»-ի ճակատին միացել են «Ժառանգություն», ՀԺԿ, Հայ Ազգային Կոնգրես կուսակցությունների եւ «Հիմնադիր խորհրդարանի» ներկայացուցիչները:

Ruling Republican Party of Armenia (RPA) MP Artak Zakaryan is convinced that the opposition forces of the “No” front against the proposed constitutional amendments will not succeed in their efforts.
“They want to be guided by the principle that a part of the [country’s] society is discontent, and what the government offers is bad,” Zakaryan said at a press conference on Saturday. “Their actions are built on irrational steps, offering nothing. ‘No’ means staying where you are, [and] blaming all the problems on the current system, also in the future.”
As per the RPA deputy, the “No” front will say the same thing to the body politic all through the one-month campaign, whereas they, the “Yes” front, have a lot of work to do and have something to say to the public.
The referendum on Armenia’s draft constitutional amendments is slated for December 6, and the respective campaign season had begun on October 10.