Հայ-Ամերիկյան գործակցության կոմիտեն (ARAMAC)  միացել է Colorado Coalition for Genocide Awareness & Action (CCGAA) կազմակերպության նախաձեռնած «Արշավ ըննդեմ ցեղասպանության» շրջագայությանը, ցեղասպանություններին վերջ դնելու պայքարում: Այս մասին հաղորդում է Ամերիկայի Հայկական Համագումարը: Colorado Coalition for Genocide Awareness & Action (CCGAA) կազմակերպությունը զբաղվում է ցեղասպանության իրազեկմամբ:
Արշավը կանգ կառնի 15 քաղաքներում, որտեղ ակտիվիստները կքարոզեն ցեղասպանության կանխարգելումը լրատվամիջոցների, ընտրված պաշտոնյաների եւ հասարակության շրջանում: Այս կրթական արշավը պետք է Կոլորադոյի բնակիչներին տեղյակ պահի ցեղասպանությունների մասին եւ նրանց անհրաժեշտ գործիքներ տա որեւէ գործողության դիմելու համար եւ օգնելու վերջ դնել Դարֆուրում ներկայում ընթացող ցեղասպանությանը:
Նշենք, որ «Արշավ ընդդեմ ցեղապանության» շրջագայությունը կսկսվի Դենվերում, որը կտեւի 4 օր: Մասնակիցներն այդ ընթացքում կանցնեն 1, 500 մղոն:

The Armenian American Action Committee of America has joined “Ride Against Genocide” launched by the Colorado Coalition for Genocide Awareness. The organizations fight to stop genocide, reported the Armenian Assembly of America.
The tour will make stops in over 15 cities where activists will advocate for genocide prevention with media, elected officials and the general public. The tour’s objective is to inform Coloradans about genocides past and present and provide them with tools to take action and help bring an end to the current genocide in Darfur, AAA reports.
The “Ride Against Genocide” tour, which will cover over 1,500 miles in just four days, will start in Denver.