«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը դեկտեմբերի 1-ին լինելու է Երեւանի Ազատության հրապարակում եւ պատրաստ քաղաքացիական անհնազանդության դիմել:
«Եթե որոշում լինի մնալ Ազատության հրապարակում, ես կլինեմ այդ մարդկանց հետ, կմնամ շուրջօրյա հանրահավաքների: Ինչ վերաբերում է քաղաքացիական անհնազանդությանը, կարծում եմ` այս հանցագործ իշխանությունն է անհնազանդ, բայց այո, ես պատրաստ եմ քաղաքացիական անհնազանդության»,- այսօր` նոյեմբերի 27-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Կուսակցության առաջնորդի խոսքով` դեկտեմբերի մեկից սկսվող շուրջօրյա հանրահավաքների ռազմավարությունը դեռ մշակվում է «Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի կողմից. «Կարծում եմ` մենք պետք է ստեղծենք ժամանակավոր իշխանություն: Որպես շարքային զինվոր` պատրաստ եմ անել հնարավորինը: Ովքեր կլինեն այդ իշխանության ներկայացուցիչները, այս պահին չեմ կարող ասել, այս հարցը դեռ չենք քննարկել»:
Հիշեցնենք, որ Սահմանադրական փոփոխություններին դեմ արտահայտվող «Նոր Հայաստան» ճակատը, որի անդամ է նաեւ «Ժառանգությունը» պատրաստվում է դեկտեմբերի մեկից հանրահավաքներ անցկացնել Երեւանի Ազատության հրապարակում: Ճակատի անդամների խոսքով` իրենք քաղաքացիական անհնազանդությամբ հասնելու են իշխանափոխության:

1 декабря я буду на ереванской Площади Свободы и готов участвовать в акции гражданского неповиновения. Об этом на встрече с журналистами 27 ноября заявил возвратившийся из США председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
«Если будет принято решение о том, что нужно остаться на Площади Свободы, я останусь. Что касается акции гражданского неповиновения, то я готов и к этому», - сказал Ованнисян. По его словам, стратегия круглосуточных митингов, которые стартуют 1 декабря, пока фронтом  «Новая Армения» разрабатывается. «Думаю, мы должны создать Временное правительство. Кто будет представлять эту власть, пока не могу сказать, этот вопрос мы еще не обсуждали», - отметил  председатель партии «Наследие».
Напомним, что фронт «Новая Армения», который выступает против конституционных реформ, с 1 декабря планирует проведение митингов на ереванской Площади Свободы. Члены фронта уверены в том, что благодаря актам гражданского неповиновения они добьются смены власти.