Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին խորհրդարանին է ներկայացրել Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի թեկնածությունը՝ վարչապետի պաշտոնի համար: Այս մասին նախագահը հայտարարել է այսօր՝ դեկտեմբերի 25-ին, բրիֆինգի ժամանակ:
«Վարչապետի թեկնածությունը ես արդեն ուղարկել եմ Խորհրդարանին, որպեսզի խոչընդոտներ չառաջանան: Ես պաշտպանեցի ինչպես վարչապետի հրաժարականը, այնպես էլ նոր թեկնածությունը: Հիմա հերթը խորհրդարանինն է»,-հայտարարել է Վրաստանի նախագահը, հաղորդում է «Գռուզիա օնլայնը»:
Հիշեցնենք, որ խորհրդարանական մեծամասնությունը խորհրդակցությունից հետո վարչապետի պաշտոնի համար նախագահին առաջարկել է ԱԳ նախարար Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի թեկնածությունը:

Президент Грузии Георгий Маргвелашвили представил парламента страны кандидатуру Георгия Квирикашвили на пост премьер-министра. Об этом заявил президент сегодня на брифинге.
«Кандидатуру премьер-министра я уже направил в парламент, чтобы не возникло препятствий. Я поддержал как отставку премьер-министра, так и новую кандидатуру. Теперь очередь за парламентом», - заявил президент, передает «Груия On-line»
Напомним, что парламентское большинство после совещания выдвинуло кандидатом на пост премьер-министра Георгий Квирикашвили, который в настоящее время исполняет обязанности министра иностранных дел.