Երեւանի կենտրոնում երկարատեւ շինարարությունների համար, որոնք փչացնում են մայրաքաղաքի ճարտարապետական պատկերը, առաջարկվում է խոշոր տուգանքներ սահմանել: Այդ մասին դեկտեմբերի 25-ի մամուլի ասուլիսին լրագրողներին հայտնել է Նարեկ Սարգսյանը` ամփոփելով   2015 թվականը:
Նրա խոսքով, նման փոփոխություններ են նախատեսված  «Երեւանի փոքր կենտրոնի մասին» օրենքի նախագծում, ոը նախատեսված է խորհրդարանի ընդունմանն առաջարկել հավանաբար  2016-ի առաջին կիսամյակում:
Ավելի վաղ նախարարությունն առաջարկել էր նման շենքերի համար գույքահարկի աստիճանաբար աճող սանդղակ մտցնել:  «Բայց նման օրենսդրական իրավասություններ մենք չունենք: Դրա համար այժմ առաջարկում ենք ուղղակի աճող տուգանքներ»,-ասել է նախարարը:

За долгострои в центре Еревана, которые портят архитектурный облик столицы, предлагается установить крупные санкции. Об этом заявил журналистам на пресс-конференции 25 декабря министр градостроительства Нарек Саркисян, подводя итоги 2015 г.
По его словам, такие изменения предусмотрены в законопроекте «О малом центре Еревана», который планируется предложить парламенту для принятия – скорее всего, в 1-м полугодии 2016 г.
Ранее министерство предлагало ввести для таких зданий прогрессивную шкалу налога на имущество. «Но подобных законодательных полномочий у нас нет. Поэтому теперь мы предложили просто возрастающие штрафы», - заявил министр.