H1N1 գրիպի բարդացման հետեւանքով այսօր` հունվարի 15-ին, արձանագրվել է եւս մեկ մահ: NEWS.am-ին հայտնի է դարձել, որ Երեւանի «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում մահացել է 23-ամյա Գարիկ Սախոյանը:
Վերջինը մանկական ուղեղային կաթված է ունեցել։ Տեղեկությունը մեզ հետ զրույցում հաստատեց բժշկական կենտրոնի հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Շուշան Հունանյանը:
ԱՆ մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ նա հունվարի 1-ից հիվանդ լինելով` չի դիմել բուժօգնության: Հիվանդանոց է դիմել միայն հունվարի 9-ին` ծայրահեղ ծանր վիճակում:

YEREVAN. - The complication of H1N1 virus (swine fly) has caused one more death in Armenia.  According to the source of Armenian News – NEWS.am, Garik Sakhoyan, 23, died at Yerevan's Erebuni Medical Center today.
The young man turned out to have suffered from infantile cerebral paralysis. This information was confirmed by the Medical Center's spokeswoman Shushan Hunanyan.
The swine flu toll thus rose to 14 in Armenia. Earlier, Spokeswoman of the Armenian Health Ministry Anahit Haytayan confirmed the deaths of two women.