ԿՀՎ եւ ԱԱԳ նախկին ղեկավար Մայքլ Հեյդենը խոստովանել է, որ «կաշվից դուրս կգար»՝ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի փոստին հասնելու համար: Այս մասին նա հայտարարել է CNN հեռուստաալիքի եթերում:
Ըստ ՌԻԱ Նովոստիի, այս կերպ Հեյդենը մեկնաբանել է ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի նամակագրության հրապարակումը, որն ուղարկելու համար նա անձնական փոստային սերվերն էր օգտագործել:
«Եթե դեռեւս աշխատեի ԱԱԳ-ում եւ ինձ ասեին, որ Սերգեյ Լավրովի կամ նրա նման մեկի անձնական էլեկտրոնային փոստը պաշտպանված չէ, կաշվիցս դուրս կգայի՝ դրան հասնելու համար»,- ասել է ԿՀՎ նախկին ղեկավարը:

Экс-глава ЦРУ и АНБ Майкл Хейден признался, что «лез бы из кожи вон», чтобы получить доступ к почтовому ящику главы российского МИД Сергея Лаврова. Об этом он заявил в эфире телеканала СNN, сообщают РИА Новости.
Таким образом Хейден прокомментировал недавнюю публикацию корреспонденции бывшего госсекретаря США Хиллари Клинтон, для отправки которой она использовала частный почтовый сервер.
«Если бы я все еще работал в АНБ, и мне сказали, что у Сергея Лаврова или кого-то наподобие личный электронный почтовый ящик не защищен, я бы лез из кожи вон для получения доступа к нему», — сказал экс-глава ЦРУ.