Ադրբեջանի Գախի շրջանի իրավապահ մարմինները նախօրեին հատուկ գործողության ընթացքում ձերբակալել են 58 մարդու, որոնց մեղադրում են կրոնական հավաքներ կազմակերպելու եւ կրոնական գրականություն տարածելու մեջ:
Trend-ի փոխանցմամբ՝ Գախի շրջանի բնակիչ Գիվի Հուսիշվիլիի տանը ապօրինի հավաքներ են անցկացրել կրոնական աղանդի հետեւորդները, որի գործունեությունն արգելված է օրենքով:
Ձերբակալվածների թվում կա  Գախի 44, Զաքաթալլիի 9 եւ Բաքվի 5 բնակիչ:
Տանը, որտեղ հավաքներ են կազմակերպվել, խուզարկության ժամանակ հայտնաբերվել է 19 DVD սկավառակ, 212 կրոնական գիրք, որոնք հաշվառված չեն եղել Ադրբեջանի հոգեւոր կրթության պետական հանձնաժողովի կողմից:

The law enforcement officers carried out a special operation in Azerbaijan’s Qakh region. Consequently, 58 people were detained for holding of illegal religious assembly and dissemination of religious literature.
44 detainees are Qakh residents, while 9 of them are from Zaqatala, the remaining 5 being from capital city Baku.
19 DVDs and 212 religious books which hadn’t been registered by the State Committee on Work with Religious Associations were discovered during the search of the house, where the illegal religious assemblies took place.