Հայաստանի իշխանությունները համախմբման կոչ են անում: Բայց ստացվում է, որ առաջվա նման իրենց են պատկերացնում այս համախմբման ղեկավարի պաշտոնում: Այդ մասին ապրիլի 11-ին լրագրողներին հայտնել է «Բարգավաճ Հայաստանից» նախկին պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը:
«Ո՞ւմ շուրջը համախմբենք ջանքերը: Տեսեք, թե Պանամական սկանդալում ինչ տեղերում են հայտնվել մեր պաշտոնյաները: Բոլորովին էլ ոչ վերջին: Թե նրանք ինչպես են վաճառել պետական ունեցվածքը, ինչ աչք ծակող էժան գնով: Նրանք ի՞նչ են արել, որ մեր տնտեսությունն ուժեղանա, որ արտասահմանում հաշվի նստեն մեզ հետ: Վերցրեք թեկուզ Որոտանի կասկադը, որը վաճառել են 180 մլն դոլարով կամ էլ Կենտրոնական բանկի համալիրը Դիլիջանում», - նշել է Բոստանջյանը:

Власти Армении призывают к консолидации. Но получается, что во главу угла этой консолидации они по-прежнему ставят себя. Об этом заявил журналистам 11 апреля экономист, бывший депутат от «Процветающей Армении» Вардан Бостанджян.
«Вокруг кого нам объединять усилия? Посмотрите, на каких местах в Панамском скандале оказались наши чиновники. Отнюдь не на последних. Как они распродавали госимущество, по какой бросовой цене. Что они сделали, чтобы наша экономика была сильной, чтобы за рубежом с нами считались? Взять хотя бы миллиардный Воротанский каскад, который продали за $180 млн. Или комплекс Центробанка в Дилижане», - отметил Бостанджян.