Վրաստանի քաղաքացիների մեծամասնությունը կարծում է, որ երկրի անվտանգությունը մեծ մասամբ ապահովում է ՆԱՏՕ-ն: Վրաստանում  Ազգային ժողովրդավարական ինստիտուտի (NDI) իրականացրած հասարակական կարծիքի հարցման արդյունքների համաձայն, նման կարծիքի է բնակչության 23 տոկոսը, հայտնում է «Գրուզիա On-line»-ը:
Այդ հարցին պատասխանները բաշխվել են հետեւյալ կերպ`  ՆԱՏՕ` 23 տոկոս, ԵՄ` 13 տոկոս, Ռուսաստան` 13 տոկոս, ԱՄՆ` 10 տոկոս, Եվրասիական Միություն` 1 տոկոս, Ադրբեջան` 1 տոկոս, Հայաստան` 1 տոկոս, չի կարողացել պատասխանել` 32 տոկոս:
Այն հարցին, թե որ կողմն է առավել մեծ վտանգ ներկայացնում Վրաստանի համար, հարցվածների   47 տոկոսը նշել է Ռուսաստանը: Պատասխանները բաշխվել են հետեւյալ կերպ` Ռուսաստան` 47 տոկոս, ԻԼԻՊ` 8 տոկոս, ԱՄՆ` 7 տոկոս, Թուրքիա` 5 տոկոս, ՆԱՏՕ` 2 տոկոս, Հայաստան` 1 տոկոս, ԵՄ` 1 տոկոս, Եվրասիական Միություն` 1 տոկոս, չգիտեմ` 27 տոկոս, հրաժարվել է պատասխանել` 1 տոկոս:
Դաշտային աշխատանքներն իրականացվել են փետրվարի 23-ից մարտի 14-ի ընթացքում: Ամբողջ Վրաստանում 3900 մարդ է հարցվել ուղիղ հարցազրույցի մեթոդով:
NDI-ի հետազոտությունները ֆինանսավորվում են Զարգացման եւ համագործակցության շվեդական գործակալության կողմից  (Sida), դրանք անցկացնում է CRRC-Վրաստանը:

The majority of Georgia's citizens (around 23%)  believes that NATO provides the security of the country to a greater extent, shows the public opinion poll conducted in Georgia by the National Democratic Institute (NDI) showed, Georgia On-line reported.
The responses to this question were redistributed as follows: NATO - 23%, the EU - 13%, Russia - 13%, the US - 10%, the Eurasian Union - 1%, Azerbaijan - 1%, Armenia - 1%, couldn't answer 32%.
Asked which country is the greatest threat for Georgia, 47% of respondents named Russia. Answers were redistributed as follows: Russia - 47%, ISIL - 8%, the US - 7%, Turkey - 5%, NATO - 2%, Armenia - 1%, the EU - 1%, the Eurasian Union - 1%, I don't know - 27%, and 1% refused to answer.
The opinion poll involved 3,900 people via method of direct interview across Georgia.
NDI researches are financed by the Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) and are carried out by CRRC-Georgia.