Ադրբեջանական կողմին ոչ մի սանտիմետր հող չի կարելի զիջել: Այս մասին ապրիլի 14-ին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է «Վան» գործողության ղեկավար Վազգեն Սիսլյանը:
Նա վստահ է, որ Լեռնային Ղարաբաղին շրջապատող յոթ շրջաններից բացի եւս 7-ն էլ է պետք ազատագրել, որպեսզի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության անվտանգությունն ապահովված լինի: «Ես վստահ եմ մեր բանակի մարտունակության մեջ: Ադրբեջանցիները շատ զենք ունեն, բայց նրանք չունեն այն մարտական ոգին, որը հայերն ունեն: Մեր զինծառայողներից յուրաքանչյուրը մի ամբողջ «Սմերչ» համակարգ է»,- շեշտել է Սիսլյանը:

Нельзя уступить азербайджанской стороне ни одного сантиметра земли. Об этом заявил на пресс-конференции 14 апреля руководитель «Операции Ван» Вазген Сислян.
По его убеждению, кроме окружающих Нагорный Карабах 7 районов, необходимо освободить еще 7 территорий для того, чтобы безопасность Нагорно-Карабахской Республики была обеспечена. «Я уверен в боеготовности нашей армии. У азербайджанцев есть много оружия, но у них нет той силы духа, которая есть у армян. У нас каждый военнослужащий – одна система СМЕРЧ», - подчеркнул Сислян.