Նյու Յորքում Լոնգ Այլենդի բնակչի տնից  1,8 մ երկարությամբ կոկորդիլոս են առգրավել: Տղամարդը սողունի համար բուն էր կառուցել իր տան հետին բակում: Կենդանու տիրոջը մեղադրանք են ներկայացրել առանց համապատասխան մարմինների թույլտվության, գիշատիչ պահելու համար:
Նյու Յորքի շրջակա միջավայրի պահպանության վարչությունից հեռուստաալիքին պարզաբանել են, որ նման սողուններին թույլատրված է պահել միայն հատուկ առանձնացված վայրերում` գիտական, կրթական կամ լայն հանրությանը ցուցադրելու նպատակով:
Կոկորդիլոսի տիրոջ անունը եւ ազգանունը չեն հրապարակվում: Վերահսկիչ մարմինների աշխատակիցները նրա տուն են գնացել ստացված իրազեկումից հետո, հայտնում է   Lenta-ն` վկայակոչելով Fox News հեռուստաալիքին:

У жителя Лонг-Айленда в Нью-Йорке конфисковали аллигатора длиной 1,8 метра. Мужчина сделал для рептилии вольер на заднем дворе своего дома. Владельцу животного предъявлены обвинения в содержании хищника без разрешения соответствующих органов.
В Управлении охраны окружающей среды Нью-Йорка объяснили телеканалу, что держать таких рептилий разрешено исключительно в специально отведенных местах в научных, образовательных целях или для показа широкой публике.
Имя и фамилия владельца крокодила не разглашается. Сотрудники надзорных органов заявились к нему домой по наводке, сообщает Lenta со ссылкой на  телеканал Fox News.