Այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, փոփոխական ամպամածությամբ եղանակը Երեւանում կպահպանվի. ջերմաստիճանը երեկվա համեմատությամբ կնվազի 4-5 աստիճանով։ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նման տեղեկություններ տրամադրեց «Հայպետհիդրոմետ» օդերեւութաբանական ծառայության օպերատիվ կենտրոնի ղեկավար Զարուհի Պետրոսյանը։
Նրա տեղեկացմամբ, այսօր հանրապետության հովտային շրջաններում կգրանցվի առավելագույնը +24 +25 աստիճան տաքություն, լեռնային շրջաններում՝+18 +20 աստիճան։ «Վաղը՝ հոկտեմբերի 2-ին, երկրի հյուսիսային շրջաններում հնարավոր են տեղումներ, երեկոյան ժամերին տեղումների հավանականություն կա նաեւ Երեւանում։ Վաղն օրվա երկրորդ կեսին սպասվում է ամպամածության ավելացում։ Հաջորդ երկու օրերին հանրապետությունում կգրանցվի ամպամած եղանակ, ժամանակ առ ժամանակ հնարավոր է անձրեւ, ամպրոպ, քամու ուժգնացում 15-20 մետր վայրկյանում»,- նշեց Զարուհի Պետրոսյանը՝ միաժամանակ ավելացնելով, որ այս գիշեր ջերմաստիճանը ամենուրեք բավականին բարձր է եղել. մայրաքաղաքում՝ +20 աստիճան, «Սակայն առաջիկա գիշերը ջերմաստիճանը կնվազի մինչեւ +13 +14 աստիճան, իսկ առաջիկա օրերին կիջնի մինչեւ +11 աստիճան»,- նկատեց նա։
Ամփոփելով՝ «Հայպետհիդրոմետ»-ի ներկայացուցիչը նշեց, որ հոկտեմբերի 3-ին եւ 4-ին Երեւանում կգրանցվի +21 +23 աստիճան տաքություն։

1 октября в Ереване сохранится погода с переменчивой облачностью, по сравнению со вчерашним днем температура понизится на 4-5 градусов. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am сообщила руководитель оперативного центра гидрометеорологической службы «Армгосгидромет» Заруи Петросян.
По ее словам,  сегодня в равнинных районах Армении будет зарегистрирована  максимальная температура  +24 - +25 градусов, в горных районах - +18 - +20 градусов. «Завтра, 2 октября,  в северных районах страны  возможны осадки, в вечерние часы в Ереване есть вероятность осадков. Завтра во второй половине дня ожидается увеличение облачности. В следующие два дня в республике будет зарегистрирована облачная погода, время от времени возможны  дождь, гроза, усиление ветра  до 15-20 метров в секунду», - отметила Заруи Петросян, одновременно добавив, что минувшей ночью температура  повсюду была довольно высокой – в столице +20 градусов. Но в предстоящую ночь температура понизится  до +13 - +14 градусов, а в следующие дни до +11 градусов.
Подводя итоги, представитель  «Армгосгидромета» сообщила, что 3 и 4 октября в Ереване будет зарегистрирована температура  +21 - +23 градусов.