Թող ամեն մեկն իր գործով զբաղվի։ Այս մասին մայիսի 23-ին խորհրդարանում լրագրողներին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ պատասխանելով ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանում տարածքների մասին հարցին։
«Ամեն մեկը պետք է իր խնդիրներով ու պարտականություններով զբաղվի։ Կարծում եմ, հասկանալի է, որ ԼՂՀ ղեկավարությունը եւ ռազմա-քաղաքական ղեկավարությունը քննարկում են այդ խնդիրները։ Ուզում եմ նորից հայտարարել․ այդ տարածքներում դիրքերն այնպես են դասավորված, որ վերահսկողությունը, նախաձեռնությունը, իսկ անհրաժեշտության դեպքում խոցելու բոլոր նախաձեռնությունները գտնվում են ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռքում։
Պաշտպանական եւ հարձակողական գործողությունների ժամանակ միշտ դիրքերի փոփոխություն է լինում, սակայն այն չպետք է հետ պահի հարցի գլոբալ լուծումից։ ՊԲ-ն կատարել է իր բոլոր խնդիրները»,- վստահեցրել է նախարարը։

Пусть каждый занимается своим делом. Об этом заявил журналистам в парламенте Армении 23 мая министр обороны Армении Сейран Оганян, отвечая на вопрос о территориях в Мартакертском районе НКР.
«Каждый должен заниматься своими задачами и обязанностями. Думаю, понятно, что и руководство Нагорно-Карабахской Республики, и военно-политическое руководство Армении обсуждают все задачи. Хочу вновь заявить: на этих территориях позиции расположены так, что контроль, инициатива, а при надобности - все инициативы огневого поражения находятся у подразделений армии обороны НКР.
При защитных и наступательных действиях всегда бывает перемещение позиций, но оно не должно отпугивать от глобального решения вопроса. Армия обороны НКР выполнила свои задачи», - заявил министр.