Թող ամեն մեկն իր գործով զբաղվի։ Այս մասին մայիսի 23-ին խորհրդարանում լրագրողներին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը՝ պատասխանելով ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանում տարածքների մասին հարցին։
«Ամեն մեկը պետք է իր խնդիրներով ու պարտականություններով զբաղվի։ Կարծում եմ, հասկանալի է, որ ԼՂՀ ղեկավարությունը եւ ռազմա-քաղաքական ղեկավարությունը քննարկում են այդ խնդիրները։ Ուզում եմ նորից հայտարարել․ այդ տարածքներում դիրքերն այնպես են դասավորված, որ վերահսկողությունը, նախաձեռնությունը, իսկ անհրաժեշտության դեպքում խոցելու բոլոր նախաձեռնությունները գտնվում են ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռքում։
Պաշտպանական եւ հարձակողական գործողությունների ժամանակ միշտ դիրքերի փոփոխություն է լինում, սակայն այն չպետք է հետ պահի հարցի գլոբալ լուծումից։ ՊԲ-ն կատարել է իր բոլոր խնդիրները»,- վստահեցրել է նախարարը։

YEREVAN. - Let everyone mind their own business, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told journalists in the parliament Monday, referring to the territories in Martakert region of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR).
“Everyone should carry out their own tasks and responsibilities. I think it’s clear that both the NKR leadership and the military-political leadership of Armenia are discussing all these issues. I’d like to reiterate: the positions in those territories are allocated so that if need rises all the initiatives of fire damage be at the disposal of the NKR Defense Army subdivisions.
The shifts of positions always take place during defensive and offensive actions, but this shouldn’t deter from the global solution of the issue. The NKR Defense Army has fulfilled its tasks,” the Minister said.