Վրացական շուկան միշտ բաց է հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի համար: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 9-ին, Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը:
Գյուղնախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հյուրին` նախարարը գոհունակություն է հայտնել հայ-վրացական հարաբերությունների բարձր մակարդակից եւ հույս հայտնել, որ այն կկրի շարունակական բնույթ:
«Հայաստանն ու Վրաստանը պատմական եւ աշխարհագրական առումով մշտապես սերտորեն կապված են եղել, գյուղատնտեսության ոլորտում ձեւավորվել է ամուր համագործակցություն, կազմակերպվել են գյուղատնտեսության նախարարների փոխայցեր: Սակայն երկու երկրների միջեւ գյուղատնտեսության ոլորտում առկա են լայն հնարավորություններ եւ դեռեւս չօգտագործված մեծ ներուժ, եւ հարկավոր է միջոցներ ձեռնարկել երկկողմ  համագործակցությունն ավելի ակտիվացնելու ուղղությամբ», - նշել է նախարարը:
Ընդգծելով, որ վրացական շուկան միշտ բաց է հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի համար` դեսպան Գիորգի Սագանելիձեն վստահեցրել է, որ իր գործունեության ընթացքում կանի հնարավորը այս ոլորտում երկկողմ հարաբերությունները խորացնելու, ինչպես նաեւ հայ-վրացական գործարար կապերն ընդլայնելու ու ամրապնդելու համար:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը Իգնատի Առաքելյանին հրավիրել է այցելել Վրաստան` տեղում հարեւան երկրի գյուղատնտեսության բնագավառի ներկա վիճակին ծանոթանալու նպատակով: Ի պատասխան ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարը խնդրել է դեսպանին իր վրաց գործընկերոջը փոխանցել Հայաստան այցելելու հրավերը:

YEREVAN. – The Minister of Agriculture of Armenia, Ignati Arakelyan, on Wednesday met with newly appointed Georgian Ambassador Giorgi Saganelidze.
The minister expressed satisfaction with the high level of the Armenian-Georgian relations, and expressed the hope that they will be continued, the Ministry of Agriculture informed Armenian News-NEWS.am.
“There are ample opportunities and still-unused great potential between the two countries in agriculture sector,” noted Arakelyan. “And measures need to be taken toward further enhancing bilateral cooperation.”
Stressing that the Georgian market is always open to Armenian agricultural products, Ambassador Saganelidze, for his part, assured that he will do his utmost—during his tenure—to deepen bilateral relations in this domain, and to expand and strengthen Armenian-Georgian business ties.
At the ensuing talk, the diplomat invited Ignati Arakelyan to visit Georgia, to get familiarized on location with the agriculture sector of the neighboring country.
In response, the agriculture minister of Armenia asked the ambassador to convey his Georgian counterpart his invitation to visit Armenia.