ԱՄՆ նոր նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոստացել է համացանցում իրեն չափավոր պահել: Այս մասին նա հայտնել է  CBS հեռուստաընկերության 60 minutes հաղորդման ժամանակ:
«Եթե ընդհանրապես այն օգտագործեմ, ապա շատ զուսպ կլինեմ»,- ասել է նա: Միլիարդատերը սոցցանցերը «շփվելու հիանալի միջոց է համարել»: Թրամփը հավելել է, որ այն կօգնի ետ նվաճել իր դիրքերն այն դեպքերում, երբ լրատվամիջոցները սխալ տեղեկություններ տարածեն:
Թրամփն ընդգծել է, որ Ֆեյսբուքում, Թվիթերում եւ Ինսթագրամում իր մեծ թվով բաժանորդներն են օգնել հաղթել նախագահական մրցարշավում:

Новый президент США Дональд Трамп пообещал вести себя умеренно в соцсетях. Об этом он сообщил в программе 60 minutes телекомпании CBS.
«Если я вообще буду это использовать, я буду очень сдержан», — сказа он. Миллиардер назвал социальные сети «прекрасной формой общения». Трамп добавил, что они могут помочь отвоевать свои позиции в случаях, когда СМИ распространяют неточную информацию, передает Gazeta.
Трамп также подчеркнул, что большое количество подписчиков в фейсбуке, твиттере и инстаграме помогли ему выиграть президентскую гонку.