Մոլդովայում եւ Բուլղարիայում ընտրությունների արդյունքները վկայում են, որ Ռուսաստանը Արեւելյան Եվրոպայում նոր դաշնակիցներ է ձեռք բերում։ Այս մասին ասված է Wall Street Journal–ում լույս տեսած հոդվածում։
«Ես կլավացնեմ Մոլդովայի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունները։ Այդ հարաբերությունները շատ կարեւոր են երկրի բնակիչների համար»,– մեջբերում է թերթը խմբագրություն Դոդոնի ուղարկած նամակից հատվածներ։
Ռադեւն իր հերթին կողմ է արտահայտվել հակառուսական պատժամիջոցերի չեղարկմանը։
Թերթը նշում է, որ 2 երկրներում ընտրությունների արդյունքները վկայում են, որ ԵՄ ցեմետում ճաքեր են հայտնվել։
Կիրակի Մոլդովայում կայացած ընտրություններում հաղթանակ է տարել Սոցիալիստների կուսակցության առաջնորդ Իգոր Դոդոնը, որը հավաքել էր 52.98 տոկոս ձայն։ Բուլղարիայում հաղթում է Սոցիալիստների կուսակցության ղեկավար գեներալ Ռումեն Ռադեւը։

Итоги выборов в Молдавии и Болгарии свидетельствуют, что у России появятся новые союзники в Восточной Европе, говорится в статье, опубликованной в газете Wall Street Journal, передает РИА Новости.
«Я сильно улучшу отношения Молдавии и России. Эти отношения очень важны для жителей страны», — цитирует газета присланное в редакцию письмо Додона до выборов.
Радев, в свою очередь, выступает за отмену санкций в отношении России.
Как пишет издание, итоги выборов в обеих странах «свидетельствуют о разрастающихся трещинах в цементе Евросоюза, который помог переформировать Центральную и Восточную Европу после распада СССР».
На прошедших в воскресенье выборах в Молдавии лидирует с 52,98% голосов председатель Партии социалистов Молдавии Игорь Додон. В Болгарии победу одерживает с 59,35% выдвинутый инициативным комитетом, возглавляемым партией социалистов "БСП", генерал Румен Радев.