Հայաստանում աճում է աղքատության մակարդակը, եւ դա մեզ շատ է մտահոգում։ Այս մասին նոյեմբերի 18-ին՝ խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ, ասել է ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը։
Նա նշեց, որ 2017—ի պետբյուջեի քննարկումների ժամանակ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանն ասել էր, որ երկրում աղքատությունը 30 տոկոսի վրա է, եւ վերջին տարիներին դրա մակարդակը մի փոքր նվազել է։ «Անհասկանալի է, թե ինչպես դրա հետ մեկտեղ կարելի է հանգիստ մնալ։ Պետությունը պետք է ավելի հետեւողական լինի բիզնեսի համար հավասար պայմաններ ստեղծելու եւ հարկերի արդար գանձնման հարցում։ Հենց դա կօգնի բարձ«ացնել բնակչության բարեկեցությունը եւ երկիրն ավելի մրցունակ դարձնել»,– ասել է Էնֆիաջյանը։

YEREVAN. - The level of poverty is growing in Armenia, which is very alarming to us.
Secretary of Prosperous Armenia Party (PAP) Vahe Enfiajyan said the aforementioned at the briefings in the National Assembly (NA) Friday.
According to him, at the debates on the draft 2017 State Budget of Armenia, Finance Minister Vardan Aramyan stated that the poverty in the country is 30 percent, its level having slightly fallen in the recent years.
“It’s unclear how one can keep calm in this situation. Such level of poverty should be very alarming. The state should be more consistent in creating equal opportunities for business and just collection of taxes. Exactly this will help increase the wellbeing of the population and make the country competitive,” Enfiajyan noted.