Հայ-վրացական առեւտրատնտեսական համագործակցությունը պետք է հասցնել քաղաքական երկխոսության մակարդակին: Այս մասին, այսօր՝ նոյեմբերի 29-ին, Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեի հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետ Կարապետյանը, բարձր գնահատելով Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ քաղաքական երկխոսությունը, նշել է, որ պետք է ակտիվ աշխատել առեւտրատնտեսական համագործակցությունը եւս այդ մակարդակին հասցնելու եւ առկա ներուժը լիարժեք իրացնելու ուղղությամբ:
Գիորգի Սագանելիձեն ընդգծել է, որ հայ-վրացական հարաբերությունները հիմնված են երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա, եւ Վրաստանը կարեւորում է մեր երկրի հետ փոխշահավետ գործակցության զարգացումը:
Վարչապետը եւ ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանը քննարկել են երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցները, մասնավորապես, մտքեր են փոխանակել էներգետիկայի, տրանսպորտի, փոխադրումների եւ այլ ոլորտներում համատեղ ծրագրերի ընթացքի, ինչպես նաեւ հետագա անելիքների շուրջ:

Необходимо довести армяно-грузинское торгово-экономическое сотрудничество до уровня политического диалога. Об этом 29 ноября заявил премьер-министр Армении Карен Карапетян в ходе встречи с Чрезвычайным и полномочным послом Грузии в Армении Георгием Саганелидзе.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе исполнительного органа, посол Георгий Саганелидзе подчеркнул, что армяно-грузинские отношения основаны на вековой дружбе двух народов, и Грузия придает важность развитию взаимовыгодного сотрудничества с Арменией.
Премьер-министр и посол Грузии обсудили вопросы, касающиеся повестки взаимодействия двух стран.
Собеседники, в частности, обменялись мнениями вокруг хода совместных программ в сфере энергетики, транспорта и грузоперевозок и других отраслях, а также дальнейших действий.