Վրաստանում սկսել է գործել Աբխազիա վերադառնալ ցանկացողների հիմնադրամը՝ «աբխազների հետ վստահության եւ հաշտեցման վերականգնման» նպատակով:
Այդ հարցում հիմնադրամը մտադիր է սերտորեն համագործակցել Աբխազիայից փախստականների հետ: Հիմնադրամի նախագահը Աբխազիայի բնակիչ Օլեգ Ջոլիան է, հաղորդում է «Մեր Աբխազիան»:
Նշենք, որ նախօրեին փախստական մի կին, ով ցանկանում էր «արթնացնել հասարակությանը», բենզին է լցրել իր վրա եւ հրկիզվել փախստականների հարցերով նախարարության շենքի առջեւ: Նանա Պիպիային ծանր վիճակում տեղափոխել էին հիվանդանոց:
Փախստականների մի խումբ վրանային ավան է ստեղծել նախարարության շենքի առջեւ՝ պահանջելով իրենց նորմալ կացարաններ տալ:

Фонд желающих вернуться в Абхазию начал действовать в Грузии с целью  «восстановления доверия и примирения с абхазами».
В этом вопросе фонд намерен тесно сотрудничать с беженцами из Абхазии.
Председателем фонда, который зарегистрировало министерство юстиции Грузии, является уроженец Абхазии Олег Джолия, сообщает «Наша Абхазия».
Напомним, накануне 46-летняя беженка, жаждущая «пробудить общественность», облила себя бензином и подожгла у здания министерства по делам беженцев и расселению в Тбилиси.
В крайне тяжелом состоянии Нана Пипиа была госпитализирована.
В своей прощальной записке беженка из Абхазии она написала, что ее действия могут «пробудить общественность», привлечь внимание к проблеме беженцев.
Группа беженцев несколько дней живет в палатках у здания министерства, требуя расселить их в Тбилиси.