Ադրբեջանի կառավարող «Ենի Ազերբայջան» կուսակցությունը քննադատել է օտարերկրյա եւ չվերահսկվող մամուլին:
«Ձայների հաշվարկը տեղի է ունենում մարդկանց մեծ թվի աչքի առաջ: Ես ցավով նշում են, որ մամուլի օտարերկրյա միջոցների կողմից ընտրական գործընթացի լուսաբանման մեջ լուրջ կողմնակալություն է նկատվում: Տպավորություն է ստեղծվում, թե նրանք ցանկանում են այլ ֆոնով ներկայացնել ընտրությունները»,- մամուլի ասուլիսում հայտարարել է կուսակցության գործադիր քարտուղար, պատգամավորության թեկնածւ Ալի Ահմեդովը, գրում է ադրբեջանական 1news.az գործակալությունը:
Նա նաեւ խիստ քննադատության է ենթարկել «Ազադլիգ» (Ազատություն) ռադիոկայանին: «Այդ ռադիոկայանի կայք մտնող մարդը կարող է մտածել, թե մարդիկ Ադրբեջանում մահանում են սովից, պատերազմ է, իրար են սպանում: Ինչ-որ մեկի գումարներով գորոծղ ռադիոկայանը անվանարկում է Ադրբեջանին: Միթե՞ դա ժողովրդավարություն է»,- ասել է Ահմեդովը:
«Ազադլիգ» ռադիոկայանը հայտնել է բազմաթիվ խախտումների մասին, եւ ոստիկանության կողմից դիտորդների աշխատանքի խոչընդոտում, որոշ տեղամասերում քվեարկության դադարեցում, ճնշումների կիրառում, քվեաթերթիկների լցոնում, կարուսել եւ բազմաթիվ այլ խախտումներ:

Правящая партия Азербайджана «Ени Азербайджан» подвергла критике зарубежную и неподконтрольную прессу в Азербайджане.
«Подсчет голосов происходит на глазах большого числа людей. Я с сожалением отмечаю, что в освещении избирательного процесса некоторыми международными органами прессы наблюдается серьезная пристрастность. Складывается такое мнение, что они хотят освещать избирательный процесс в другом фоне. В некоторых органах прессы выражается серьезная и предвзятая позиция», - заявил на пресс-конференции по итогам парламентских выборов 7 ноября, исполнительный секретарь правящей партии «Ени Азербайджан», кандидат в депутаты Али Ахмедов, пишет азербайджанское агентство 1news.az.
Он также подверг критике деятельность Радио Азадлыг (Свобода).  «Человек, входящий на сайт этого радио, может подумать, что люди в Азербайджане умирают с голоду, идет война, люди убивают друг друга. Как может быть, что по одному вопросу на сайте высказывается 50 точек зрения, и все они против Азербайджана? Действующий на чьи-то деньги сайт позорит Азербайджан на весь мир. Разве это можно назвать демократией?», - отметил Али Ахмедов.
Отметим, что Радио Азадлыг передает о многочисленных нарушениях в ходе проходящих 7 ноября в Азербайджане выборов – это и препятствование работе наблюдателей со стороны полиции, и приостановление голосования на ряде участков, и применение давления, и вбросы бюллетеней, и карусели, и всевозможные иные нарушения. Между тем, ЦИК заявляет о незначительном числе нарушений технического характера.