ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի եւ Հնդկաստանի փոխնախագահ Մ. Համիդ Անասարիի ներկայությամբ, այսօր՝ ապրիլի 25-ին, երկու երկրների կառավարությունների միջեւ ստորագրվել են համագործակցության մի քանի փաստաթղթեր:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարության ու Հնդկաստանի երիտասարդության հարցերի եւ սպորտի նախարարության միջեւ ստորագրվել է երիտասարդության հարցերի բնագավառում համագործակցության վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիր: Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը եւ Հնդկաստանի մանր, փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների հարցերով պետնախարար Գիրիռաջ Սինգը:
Հայաստանի եւ Հնդկաստանի մշակույթի նախարարությունների միջեւ ստորագրվել է 2017-2020 թվականների մշակութային համագործակցության վերաբերյալ գործնական ծրագիրը: Այն ստորագրել են ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը եւ ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոգեշվար Սանգվանը:
Հայաստանի եւ Հնդկաստանի կառավարությունների միջեւ ստորագրվել է բաց տիեզերքի խաղաղ օգտագործման ոլորտում համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր, որը ստորագրել են ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանը եւ Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարարության Արեւելքի քարտուղար Պրիտի Սարանը:
Ի պատիվ Հնդկաստանի փոխնախագահ Մ. Համիդ Անսարիի՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ:

YEREVAN. – Attended by Armenian Prime Minister Karen Karapetyan and Indian Vice-President Mohammad Hamid Ansari, several cooperation documents were signed Tuesday between the governments of Armenia and India.
Accordingly, a memorandum of understanding on cooperation in youth affairs between the Armenian Ministry of Sport and Youth Affairs and the Ministry of Youth Affairs and Sports of India was signed by Armenian Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rustamyan, and Indian State Minister for Small and Medium Enterprise Giriraj Singh, the press office of the government informed Armenian News-NEWS.am.
A practical program of 2017-2020 cultural cooperation between the Armenian and Indian Ministries of Culture was signed by Armenian Minister of Culture Armen Amiryan, and Indian Ambassador Yogeshwar Sangwan.
And a memorandum of understanding on cooperation in peaceful use of outer space between the governments of Armenia and India was signed by Armenian Minister of Education and Science Levon Mkrtchyan, and Secretary for East of the Indian Ministry of External Affairs Preeti Saran.