Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն կառավարությանը հանձնարարել է ուսումնասիրել բոլոր ծառայությունների ու ապրանքների գների սառեցման հնարավորությունները` «տնտեսական պատերազմի» դեմ պայքարի համար: Այս մասին հաղորդում է Telesur-ը:
Հստակեցվում է, որ Աշխատավորների միջազգային օրը նշելիս Մադուրոն ժողովրդին կոչ է արել աջակցել իր առաջարկությանն ու «մնալ փողոցում»:
«Հավանության է արժանացվել մեծամասնության կողմից, սակայն մենք պետք է փողոցում մնանք` գողերի կողմից չարաշահում թույլ չտալու համար», — ասել է Վենեսուելայի նախագահը:

Президент Венесуэлы Николас Мадуро поручил правительству изучить вопрос о заморозке цен на все товары и услуги для борьбы с «экономической войной», передает Gazeta со ссылкой на Telesur.
Уточняется, что во время празднования Международного для трудящихся Мадуро выступил перед народом с призывом поддержать его предложение и «оставаться на улицах».
«Одобрено большинством, но нам необходимо оставаться на улицах, чтобы не допустить спекуляций со стороны воров», — сказал президент Венесуэлы.
Данная мера, как сообщается, нацелена на защиту заработной платы работников в условиях «экономической войны».