Թուրքիայի իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» (AKP) կուսակցության ղեկավար  խորհրդի նիստում միաձայն որոշում է կայացրել նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին դարձնել կուսակցության անդամ։
Թուրքական Cumhuriyet–ի փոխանցմամբ՝ Թուրքիայում սահմանադրական փոփոխություններից հետո իշխող կուսակցությունը մայիսի 2–ին ղեկավար խորհդի նիստ էր հրավիրել, որի ժամանակ էլ առաջարկվել է նախագահ Էրդողանին կրկին դարձնել կուսակցության անդամ։
Նիստում միաձայն կայացրած որոշումից հետո Էրդողանն իր խոսքում նշել է, թե երջանիկ է, որ սահմանադրական փոփոխությունների արդյունքում ինքը կարողացել է հետ վերադառնալ իր կուսակցությունը։
Նշվում է, որ մայիսի 21–ին էլ տեղի է ունենալու AKP–ի արտահերթ համագումարը, որի ժամանակ Էրդողանի թեկնածությունը կառաջադրվի կուսակցության ղեկավարի պաշտոնում։

At the meeting of board of directors of the ruling Justice and Development (AKP) party of Turkey, a unanimous decision was made to make President Recep Tayyip Erdoğan a party member.
According to the Turkish newspaper Cumhuriyet, after the constitutional changes in Turkey, the ruling party called a board meeting on Tuesday, during which it was proposed to make Mr Erdoğan a party member.
After the unilateral decision, the Turkish leader noted that he is happy to have been able to rejoin his party as a result of the Constitutional amendments.
It is also noted that an extraordinary meeting of AKP will take place on May 21, during which Erdoğan will be nominated to the post of a party chairman.