Կոնֆեդերացիայի գավաթը լուսաբանելու եկած չիլիացի լրագրող Դիեգո Գասպարը մոսկվացի տաքսու վարորդին 50 հազար ռուբլի է վճարել Դոմոդեդովո օդանավակայանից մինչեւ «Կրաուն Պլազա» հյուրանոց հասնելու համար։ Այս մասին հայտնում է ՖԱՆ գործակալությունը։
Radio Chili-ի աշխատակիցը մասնավոր տաքսու վարորդի է վարձակալել՝ առանց նախապես պարզելու ուղեվարձի չափը։ Արդեն տեղ հասնելուց հետո վարորդը հայտնել է, որ ուղեւորությունը 60 հազար ռուբլի արժե, երբ ուղեւորը տվել է գումարը, նա 10 հազարը հետ է վերադարձրել ու գնացել։ Գասպարը դիմել է ոստիկանություն, որը սկսել է որոնել խաբեբային։

Прибывший освещать Кубок Конфедераций чилийский журналист Диего Гаспар заплатил московскому таксисту 50 тысяч рублей за поездку от аэропорта Домодедово до гостиницы «Краун Плаза». Об этом сообщает Федеральное агентство новостей (ФАН).
Сотрудник Radio Chili нанял частного таксиста и уточнил стоимость только у места назначения. Таксист заявил, что поездка стоила 60 тысяч рублей, после чего получил сумму от журналиста. Вернув 10 тысяч, водитель уехал. Гаспар обратился в полицию, которая начала поиски мошенника.