Փարիզում ու Բրյուսելում հարձակումներ իրականացրած ահաբեկիչները զենքը պահում էին ավտոտնակում, որը գտնվում է Մելենբերգ քաղաքի դպրոցի տարածքում, հայտնում է Het Laatste Nieuws-ը։
Հայտնում են, որ քննիչները իմացել էին զենքի գտնվելու վայրի մասին, երբ ուսումնասիրել են Փարիզում 2015-ի նոյեմբերի 13-ին ահաբեկչության իրականացման մեջ գլխավոր կասկածյալի համակարգիչը։
Բելգիայի անվտանգության ծառայությունում նշում են, որ քննության վարկածով ահաբեկիչները զենքը թաքցրել էին ավտոտնակում, սակայն հարձակումից որոշ ժամանակ առաջ այն ուրիշ վայր էին տեղափոխել։

The terrorists behind the Paris and Brussels attacks probably stored their weapons on a Limburg school premises in Belgium, Gazeta reported quoting Het Laatste Nieuws.
It was noted that investigators have learned about the place of storage of weapons after they studied the laptop of the main suspect in the terrorist attacks in Paris on 13 November 2015. The laptop was seized by investigators during his detention in March 2016 in Brussels.
Belgian investigators concluded that terrorists were hiding weapons there, but for some time before the terrorist attacks moved arms to another place.