Հայ-ադրբեջանական սահմանին հերթական միջադեպն է գրանցվել՝ դիպուկահար զենքի կիրառմամբ: Ադրբեջանցի դիպուկահարները հրազենային վնասվածք են հասցրել պայմանագրային զինծառայող Սամվել Նիկոլյանին: Միջադեպը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 1-ին, ժամը 14:10-ի սահմաններում՝ Բարձրունի գյուղի դիրքերում, այն պահին, երբ զինծառայողները վերանորոգման աշխատանքներ էին իրականացնում բլինդաժում: Նիկոլյանը վնասվածք է ստացել ուսի հատվածում:
Զինծառայողին տեղափոխել են Երեւանի զինվորական հոսպիտալ: Վայոց ձորի մարզի Մալիշկա գյուղի բնակիչ Սամվել Նիկոլյանի վիճակը ներկայումս բավարար է՝ դրական տեղաշարժերով:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեց Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը, Հայաստանի ՊՆ քննչական ծառայությունում փաստի առիթով նյութեր են նախապատրաստվում:

Another armed incident occurred in the contact line of Armenian and Azerbaijani armed forces.
On December 1, at 2:10 p.m. Azerbaijani snipers wounded Armenian contract soldier Samvel Nikolyan in his shoulder on defensive positions of Bardzruni village, when soldiers were conducting maintenance works in a dug-out.
Nikolyan was taken to Yerevan military hospital. At the moment, his health state is esteemed as satisfactory.  He is a resident of Malishka village, Vayots Dzor region.
An investigation was launched in the Investigations Department under Armenian Defense Ministry, Spokesman for Armenian Defense Ministry David Karapetyan informed NEWS.am.