«Գահերի խաղը» սերիալի հեղինակները մտադիր են մի քանի տարբերակներով նկարահանել հանրահայտ սերիալի եզրափակիչ դրվագը, որպեսզի խուսափեն մինչեւ էկրաններով ցուցադրվելը սյուժեի արտահոսքից։ Ընդ որում նույնիսկ դերասանները չեն իմանա, թե ինչով է ավարտվելու այդ պատմությունը։ Այս մասին պատմել է HBO հեռուստաալիքի ծրագրային տնօրեն Քեյսի Բլոյսը, հաղորդում է Newsru-ն։
«Ես գիտեմ, որ «Գահերի խաղը» սերիալի համար պատրաստվում են մի քանի եզրափակիչ դրվագներ նկարահանել, որպեսզի ո չ ոք չկարողանա նախապես իմանալ, թե ինչ է տեղի ունենալու։ Որպեսզի մինչեւ վերջ ոչ ոք չունենա ճշգրիտ պատասխաններ»,- ասել է նա։
Ութերորդ եթերաշրջանի դրվագների նկարահանումը, ենթադրաբար կսկսվի այս հոկտեմբերից։ Ակնկալվում է, որ «Գահերի խաղը» սերիալի նոր եթերաշրջանը, որը կցուցադրվի 2018-ին, վեց դրվագ է ունենալու։

Создатели популярного сериала «Игра престолов» снимут несколько версий финала заключительного восьмого сезона, чтобы избежать утечек сюжета до выхода на экраны. При этом даже актеры не будут знать, чем закончится сага. Об этом рассказал программный директор телеканала HBO Кейси Блойс, передает Newsru.
«Я знаю, что для концовки «Игры престолов» собираются снимать несколько версий, чтобы никто не мог узнать, что произойдет. Такое приходится делать в длинном шоу, потому что, когда ты снимаешь что-то, люди узнают. Так что они собираются снять несколько версий, чтобы точного ответа не было до самого конца», - приводит его слова The Independent.
Съемки эпизодов восьмого сезона должны начаться, предположительно, в октябре этого года. Ожидается, что в новом сезоне «Игры престолов», которая выйдет на экраны в 2018 году, будет шесть серий.