Պետդեպն ամերիկյան դիվանագիտական առաքելություններին զգուշացրել է արտասահմանում պատրաստվել բողոքների՝ կապված Երուսաղեմն Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հնարավոր որոշման հետ, փոխանցում է CNN-ը: «Մեզ ասել են, որ դա հաստատ տեղի կունենա, եւ մենք պետք է պատրաստ լինենք», - հայտարարել է պաշտոնյան:
Ակնկալվում է, որ Թրամփը դեկտեմբերի 5-6-ը կհայտարարի Երուսաղեմն Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու մասին, CNN-ին հայտնել են պաշտոնյաներն ու իրավիճակին ծանոթ օտարերկրյա դիվանագետները: Նաեւ սպասվում է, որ Թրամփը կստորագրի ԱՄՆ դեսպանատան՝ Թել Ավիվից Երուսաղեմ տեղափոխելու մերժումը, սակայն նրա վարչակազմին կհանձնարարվի դեսպանատան տեղափոխման ծրագիր մշակել:

Госдеп предупредил американские дипмиссии за рубежом готовится к протестам в свете возможного решения президента США Дональда Трампа о признании Иерусалима столицей Израиля, передает CNN. «Нам сказали, что это точно произойдет, и мы должны быть готов», - заявил чиновник.
Ожидается, что Трамп объявил о признании Иерусалима столицей Израиля в 5-6 декабря, заявили CNN чиновники и иностранные дипломаты, знакомые с ситуацией. Ожидается также, что Трамп подпишет отказ от переноса посольства США из Тель-Авива в Иерусалим, однако его администрации будет поручено разработать план по переносу посольства.