Տեղեկությունն այն մասին, որ Ռամզան Կադիրովի դուստրը`Այշատ Կադիրովան, Գրոզնիում ներքնազգեստի խանութ է բացել, սուտ է, հաղորդում է ՌԲԿ-ն` վկայակոչելով Չեչնիայի ղեկավարի գրասենյակին:
«Դա ստոր եւ կեղտոտ սուտ է: Ուզում եմ զգուշացնել նրանց, ովքեր փորձում են նման զրպարտություններով ստվեր գցել մեր առաջնորդ Ռամզան Կադիրովի եւ նրա ընտանիքի վրա: Դուք պետք է ամեն բառի համար պատասխան տաք» — հայտարարել է Չեչնիայի Ազգային քաղաքականության, արտաքին հարաբերությունների, մամուլի եւ տեղեկատվության նախարար Ջամբուլաթ Ումարովը:
BBC-ի ռուսական ծառայությունը դեկտեմբերի 7-ին հաղորդել էր, որ նոյեմբերի վերջին Գրոզնիի կենտրոնում բացվել է Lady A կանանց ներքնազգեստի եւ աքսեսուարների բուտիկը:
Վկայակոչելով սոցիալական ցանցերում բուտիկի հյուրերի հրապարակումներին՝ BBC-ն խանութի սեփականատեր էր անվանել է Չեչնիայի ղեկավարի 18-ամյա դստերը`Այշատ Կադիրովային:

Информация о том, что дочь Рамзана Кадырова Айшат Кадырова открыла в Грозном бутик нижнего белья, является ложью, сообщает  РБК со ссылкой на аппарат главы Чечни.
«Это подлая и грязная ложь! Хочу предупредить тех, кто подобными пасквилями пытается бросить тень на нашего лидера Рамзана Кадырова и его семью. Вам придется строго отвечать за каждое слово!» — заявил министр по национальной политике, внешним связям, печати и информации Чечни Джамбулат Умаров.  Он отметил, что Айшат Кадырова — талантливая и верующая девушка, «которая является ярким примером того, какой должна быть дочь, сестра или супруга в обществе, где царит уважение к вере во Всевышнего и семейным ценностям».
Русская служба Би-би-си 7 декабря сообщила, что в конце ноября в центре Грозного открылся бутик женского белья и аксессуаров «Lady A». Хозяйкой бутика Би-би-си, ссылаясь на публикации гостей бутика в соцсетях, назвала 18-летнюю дочь главы Чечни Айшат Кадырову.