Երուսաղեմի կարգավիճակի հարցում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի դիրքորոշումը չի համընկնում Մոսկվայի դիրքորոշման հետ: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Մենք այդ դիրքորոշմանը ծանոթ ենք, այն տվյալ դեպքում չի համընկնում մեր դիրքորոշման հետ: Երուսաղեմի, մերձավորարեւելյան կարգավորման հարցերում Ռուսաստանի դիրքորոշումը շատ լավ հայտնի է»,- ասել է Պեսկովը:
Հարցին՝ ռուսական կողմը Էրդողանի դիրքորոշումն արդյոք օգտակար համարո՞ւմ է Պաղեստինի եւ Իսրայելի միջեւ տարաձայնությունների կարգավորման տեսակետից, մամուլի քարտուղարը պատասխանել է, որ արդեն ասածին ավելացնելու ոչինչ չունի:

Turkish President Recep Tayyip Erdogan’s position on Jerusalem status does not coincide with Moscow's position, said spokesperson for Russian President Dmitry Peskov, RIA Novosti reported.
“We know Turkey’s position, which currently does not coincide with ours. Russia's position on Jerusalem and Middle East is well known,” Peskov said.
Asked whether Russia considers Erdogan's position useful for settling the Palestinian-Israeli conflict, Peskov said that he had nothing to add to what he had already said.