Թուրքիայի նորաստեղծ ազգայնական «Լավ» կուսակցության փոխնախագահ Ումիթ Օզդաղը հայտարարել է, թե Մերձավոր Արեւելքում Թուրքիայի դեմ միավորվող երկրների բլոկ է ստեղծվելու։
Թուրքական Haberperi կայքի փոխանցմամբ՝ Ումիթ Օզդաղը նշել է, թե իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության սխալ արտաքին քաղաքականության պատճառով Թուրքիան տարածաշրջանում միայնակ է մնալու իր դեմ միավորվող երկրների բլոկի դեմ։
Նա պնդել է, թե Թուրքիան սարսափելի սցենարների առաջ կարող է կանգնել եւ նշել Թուրքիայի դեմ միավորվող երկրների ցանկը՝ Իսրայել, Հունաստան, Կիպրոս, Հայաստան, Եգիպտոս եւ Սաուդյան Արաբիա։

Ümit Özdağ, vice chairman of the nationalist Good Party which recently entered the Turkish political scene, has stated that a bloc of countries uniting against Turkey will be established in the Middle East.
Özdağ noted that Turkey will remain alone in the region against the bloc of countries uniting against it, reported Haber Peri news website of Turkey.
He argued that Turkey may face terrible scenarios, and announced the list of countries allegedly uniting against Turkey: Israel, Greece, Cyprus, Armenia, Egypt, and Saudi Arabia.