Տաջիկստանում՝ Դուշանբեից 110 կմ հեռավորության վրա, 5 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Այս մասին ուրբաթ օրը հայտնում է հանրապետության Գիտությունների ակադեմիայի երկրաֆիզիկական ծառայությունը:
«Տաջիկստանում առավոտյան ժամը 8.40-ին երկրաշարժ է տեղի ունեցել, որի էպիկոնտրոնում ցնցումների ուժը կազմել է 5 միավոր», - նշել են ծառայությունում, փոխանցում է «ՏաջիկաՏԱ»-ն:
Գործակալության տվյալներով՝ երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Դուշանբեից 110 կմ հյուսիս-արեւելք՝ Ռաշտի հովիտի տարածքում, երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվել է 51 կմ խորության վրա:

Землетрясение магнитудой 5 произошло в Таджикистане в 110 км от Душанбе, сообщила в пятницу геофизическая служба академии наук республики.
«В Таджикистане сегодня утром, в 8.40, произошло землетрясение, сила толчков которого в эпицентре составила 5 баллов», — цитирует геофизическую службу академии наук агентство «ТаджикТА»
По данным агентства, эпицентр подземных толчков находился в 110 км северо-восточнее Душанбе, на территории Раштской долины, и залегал на глубине 51 км. В Душанбе ощущались толчки силой 3 балла. Жертв и разрушений не зарегистрировано.