Հետախուզության դաշնային բյուրոյի փոխտնօրեն Էնդրյու Մաքքեյբը թողում է իր պաշտոնը, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով USA Today-ին։
Հեռացման պատճառը հայտնի չէ։
Մաքքեյբը կատարել է Բյուրոյի տնօրենի պարտականությունները նախորդ տարվա մայիսից օգոստոս ընկած շրջանում, այն բանից հետո, երբ Թրամփը որոշում էր կայացրել Ջեյմս Քոմիին հեռացնել Բյուրոյի տնօրենի պաշտոնից, քանի որ գոհ չէր նրա աշխատանքից։
FBI Deputy Director Andrew McCabe stepped down effective today, multiple sources familiar with the matter told @NBCNews https://t.co/z2WXktMsty pic.twitter.com/wtMszroVvZ
— NBC News (@NBCNews) 29 января 2018 г.
The New York Times թերթի տվյալներով՝ Մաքքեյբը ակտիվորեն մասնակցում էր 2016 թվականի ընտրություններին Ռուսաստանի ենթադրյալ միջամտության հարցով հետաքննությանը։

Заместитель директора ФБР Эндрю Маккейб покидает свой пост, сообщает РИА Новости со ссылкой на USA Today и на знакомые с ситуацией источники.
Отставка Маккейба вступит в силу уже в понедельник.
О причинах увольнения не сообщается.
FBI Deputy Director Andrew McCabe stepped down effective today, multiple sources familiar with the matter told @NBCNews https://t.co/z2WXktMsty pic.twitter.com/wtMszroVvZ
— NBC News (@NBCNews) 29 января 2018 г.
Маккейб исполнял обязанности директора ФБР с мая по август прошлого года после того, как президент Трамп принял решение об увольнении Джеймса Коми с поста директора ФБР, указав, что не был удовлетворен его работой.
По данным газеты The New York Times, Маккейб активно участвовал в проводимом ФБР расследовании предполагаемого вмешательства России в предвыборную кампанию в США в 2016 году.